Czym są implanty dentystyczne?

  • implanty dentystyczne mogą stanowić najlepszą alternatywną możliwość uzupełnienia braków uzębienia i mocowania protez,
  • wykonane z tytanu implanty dentystyczne są wszczepiane w kość szczęki metodami chirurgicznymi,
  • implant pełni rolę, jaką pełnił korzeń Państwa brakującego zęba,
  • procedura wszczepiania implantów dentystycznych jest zwykle przeprowadzana w gabinecie stomatologicznym i wymaga jedynie miejscowego znieczulenia.

FAKTY

Implant a naturalny ząb

Czy istnieje możliwość odróżnienia implantu od sąsiadujących z nim naturalnych zębów?
Implanty stanowią jedynie metodę uzupełniania braków w uzębieniu, ponieważ dobrze imitują naturalne zęby.
Wszystkie naturalne zęby mają zbudowane z zębiny rdzenie, otoczone powłoką szkliwa; w kości szczęki mocują je ich korzenie.
Kompletny implant dentystyczny jest wyposażony w koronę, która odtwarza wygląd powłoki szkliwnej sąsiadujących zębów naturalnych. Element ten, przymocowany do łącznika lub filaru protezy, stanowi odpowiednik rdzenia z zębiny.
Filar jest przytwierdzony do tytanowego implantu zakotwiczonego w kości szczęki i pełni rolę korzenia zastępczego zęba

Nowe technologie

Od ponad 20 lat implantologia pomaga milionom ludzi odzyskać utracone zęby i przywraca im naturalny wygląd.

Wiele zmian nastąpiło od roku 1960 – czasu, gdy wszczepiono pierwsze implanty, gdy leczenie implantologiczne nie zawsze było prowadzone z pełnym przekonaniem o powodzeniu terapii. Obecnie, dzięki rewolucyjnej nanotechnologii – firma BIOMET 3i opracowała implant NanoTite, który pomoże Państwu odzyskać własny naturalny uśmiech – i to bez względu na to, jak trudne czy skomplikowane będzie leczenie.

Potencjalne korzyści ze stosowania implantów NanoTite porównać można do dodatkowego zabezpieczenia, jakie oferuje poduszka powietrzna w samochodzie